Zaproszenie na Tydzień Bibliotek do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło TB brzmi „Biblioteka – świat w jednym miejscu”  i odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza do udziału w wykładach, spotkaniach, warsztatach. Przygotowaliśmy dla Państwa również 2 wystawy, które można obejrzeć w gmachu Biblioteki. Zachęcamy do zapoznania się z programem dostępnym na stronie

„Dajmy Książkom drugie życie

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zaprasza na Kiermasz Taniej Książki 10 maja w godz. 10.00 – 14.00.

Joanna Fechner

Kustosz