Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska zaprasza społeczność uniwersytecką na tradycyjny Koncert Majowy, który odbędzie się w sobotę, 7 maja, o godz. 19.00 w Auli Uniwersyteckiej.

W tym szczególnym roku obchodzimy dwusetną rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Jest to nadzwyczajna okazja, żeby podczas koncertu ze sceny wybrzmiały utwory Wieszcza, opatrzone muzyką przez wybitnych polskich kompozytorów muzyki poważnej i popularnej. Wykonaniom Chóru Kameralnego UAM i występom solistów będą towarzyszyć wypowiedzi poznańskich znawców Mickiewicza – prof. Krzysztofa Trybusia, prof. Jerzego Fiećki i prof. Jerzego Borowczyka – o znaczeniu dzieła Patrona naszego Uniwersytetu od 1955 roku dla spraw wspólnych i osobistych. Z pewnością nie zabraknie atrakcji i zaskoczeń.

Na koncert obowiązuje wstęp za zaproszeniami. Zaproszenia dla senatorek i senatorów wysłane zostaną pocztą wewnętrzną. Zaproszenia dla pracowniczek i pracowników, emerytek i emerytów, doktorantek i doktorantów, studentek i studentów będą możliwe do pobrania za pośrednictwem serwisu koncerty.amu.edu.pl w dniach od 2 do 7 maja br. włącznie.

Wystąpią:
Chór Kameralny UAM pod dyrekcją Krzysztofa Szydzisza