Szukaj
Close this search box.

Zgodnie z decyzją Władz Uczelni z dniem 24 maja 2024 roku studenci kierunków media interaktywne i widowiska oraz wiedza o teatrze obsługiwani są przez BOS KAMPUS OGRODY

Rozstrzygnięcie IX edycji konkursu grantowego Study@research

Posłuchaj wpisu


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 6 maja 2024 rrozstrzygnięta została IX edycja konkursu grantowego Study@research, realizowanego w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (konkurs IDUB nr 134, w ramach realizacji zadania 34).

 

Konkurs Study@research skierowany był do studentek i studentów UAM pierwszego roku studiów II stopnia oraz 4 roku jednolitych studiów magisterskich, którzy posiadają status studenta UAM w czasie realizacji zaplanowanego w projekcie zadania. Do udziału w konkursie zgłoszono wnioski ze wszystkich szkół dziedzinowych UAM, reprezentujących 17 dyscyplin, w tym: nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki fizyczne, nauki o Ziemi i środowisku, etnologię i antropologię kulturową, historię, językoznawstwo, matematykę, informatykę, literaturoznawstwo, nauki o kulturze i religii, nauki o sztuce, filozofię, astronomię, psychologię, pedagogikę, nauki o komunikacji społecznej i mediach, nauki prawne, nauki socjologiczne.

 

Komisja konkursowa wyłoniła łącznie 92 projekty indywidualne oraz zespołowe, które zostały zakwalifikowane do finansowania.

Uzyskane dofinansowania umożliwią laureatkom i laureatom realizację ich projektów badawczych. W ramach grantu nagrodzone studentki i studenci będą mieć możliwość m.in. zakupu pomocy naukowych, udziału w seminariach i warsztatach, a także otrzymania wynagrodzenia za włożony wysiłek badawczy. Laureatki i laureaci Study@research otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych dla projektów indywidualnych oraz do 10 tysięcy złotych dla projektów zespołowych.

 

Poniżej prezentujemy zwycięskie projekty indywidualne i zespołowe, reprezentujące poszczególne wydziały:

 

Wydział Anglistyki

  • Piotr Żukowski

Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa

  • Maja Gruszka, Marta Szala
  • Joanna Kubasik
  • Alicja Majsterek (Szczepaniak)

Wydział Archeologii

  • Monika Frąckowiak

Wydział Biologii

  • Tobiasz Brukiewicz, Marta Krysiak, Kacper Czubak, Julia Stępniak, Martyna Framska, Diana Jaworska
  • Michał Dąbrowski, Franciszek Styszyński
  • Radosław Gmyrek
  • Magda Grodoń
  • Igor Konieczny
  • Mirela Król, Marcin Winiarek, Magda Strawa, Mati Stefaniak, Maria Kaźmierczak, Nadia Golińska, Emilia Matuszak, Marta Rzeźnik
  • Adam Mięsikowski
  • Maurycy Robakowski
  • Gabriela Szczeblowska, Zuzanna Trzebuniak, Hanna Witaszczyk
  • Oliwia Wieczorek
  • Ksenia Wojtasik

Wydział Chemii

  • Abdalla Hawdang
  • Jana Brezina
  • Adrianna Drewniak
  • Aleksandra Dziopa, Paulina Bocheńska,
  • Aleksandra Gackowska
  • Zofia Górna
  • Izabella Kasprolewicz
  • Jan Kwiatkowski
  • Veronica Latini, Daria Potyralska
  • Gabriel Ławiński
  • Nikola Łyska, Filip Wojewódzki
  • Katsiaryna Makoushaya
  • Zofia Makowieńska
  • Aldona Mintianska
  • Daria Praska
  • Michał Sobieraj
  • Paulina Strzelecka
  • Michał Szymkowiak
  • Jakub Wawrzyniak

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej

  • Józefina Lis
  • Katarzyna Staciwa, Aleksandra Klasa, Zuzanna Czajkowska
  • Olga Wyszyńska, Eryk Szkudlarz

Wydział Fizyki

  • Paweł Białobłocki, Mateusz Witczak, Joanna Pietrucha, Szymon Ptak
  • Zuzanna Didjurgeit, Adrianna Kędziora, Beata Kucharska, Iga Sienkiewicz
  • Paweł Kortas, Marianna Jarzombek, Julia Wesołowska
  • Patryk Skibiński

Wydział Historii

  • Jakub Adamiak, Żaneta Kordus
  • Mateusz Kaczor
  • Jakub Nowocin
  • Angelika Sarna, Mateusz Skrzypczak, Michał Szreder,
  • Mateusz Ziółkowski

Wydział Matematyki i Informatyki

  • Natalia Adamska
  • Patryk Bartkowiak
  • Weronika Cichońska
  • Karol Cyganik
  • Zuzanna Gołębiewska
  • Wiktoria Hajdrych
  • Rafał Hądzelek
  • Oskar Hiller-Szala
  • Tomasz Lipowski
  • Julia Nowak
  • Filip Nowicki, Jakub Kokociński, Arkadiusz Charliński,
  • Miron Pawlak
  • Agata Strugała
  • Natalia Wołowiec, Alicja Szulecka, Anna Śmigiel, Dawid Korzępa, Krzysztof Raczyński,
  • Paweł Woźniak

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych

  • Zuzanna Krawczak, Wojciech Pryszcz
  • Hanna Machejek
  • Małgorzata Wysocka

Wydział Nauk o Sztuce

  • Katarzyna Nitka

Wydział Neofilologii

  • Natalia Ignaczak
  • Jowita Jakubiak
  • Weronika Pawłowska, Iwona Gepard, Jarosław Jaroński, Oskar Lis, Hanna Ślusarczyk, Maria Niemczyk, Maja Kristofek, Aleksandra Liberda
  • Natalia Solecka, Zuzanna Śliwa
  • Małgorzata Szymczak
  • Anna Zabłocka, Marta Kubisiak, Katarzyna Adamczyk, Julia Spychała, Klaudia Samborska, Margareta Mleczak, Dagmara Dubińska, Michał Ejankowski,

Wydział Prawa i Administracji

  • Julia Balewska, Marta Walkowiak, Filip Niewiadomski, Jakub Bosy,
  • Jacek Gramza
  • Renata Kamińska
  • Natalia Mikołajczak, Natalia Wasiak
  • Joanna Nowaczyk, Anna Przybylska
  • Julia Olejniczak
  • Maria Skrocka
  • Hubert Woelke, Jacek Sobiech
  • Aleksandra Ziembakowska

Wydział Psychologii i Kognitywistyki

  • Joanna Gola, Monika Jędrzejak, Maria Kubasik
  • Jan Odyniec
  • Wojciech Rogowski
  • Ewa Szołajska, Marta Cieślak, Zuzanna Chrzanowska
  • Joanna Szymyślik, Martyna Olszewska
  • Konrad Wiśniewski

Wydział Socjologii

  • Bartosz Dłubała
  • Adrian Dybziński
  • Zuzanna Heger
  • Agata Krawczyk
  • Darya Vanitskaya, Viktoria Sachkova

 

Wszystkim zwyciężczyniom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślnej realizacji projektów badawczych!

Spotkanie z Laureatami VIII edycji Study@research odbędzie się w 14 maja 2024 roku, na platformie MS Teams.

Na wszelkie pytania dotyczące realizacji projektów chętnie odpowiemy:

————————————————————————————————————————————–

Konkurs Study@research organizowany jest w ramach Programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, na realizację zadania 34: Opracowanie szczegółowych zasad i realizacja pakietu wsparcia Study@research.

Udostępnij wpis:
Skip to content